DK
For deltagere
Regler
Support
Kvalifikation
Hvordan kommer man til start
Modtag vores nyhedsbrev
Tilmelding
Pris
Hvad er inkluderet
Jersey
T-shirt
Tilmelding til SBS
Deltagerliste
Rute
Rute
Download rute
Færger
Overnatning
Resultater
Følg deltagerne
Resultater 2022
Resultater 2017
Resultater 2013
Beretninger
Galleri
Om os
Kontakt os
Organisation
For riders
Rules
Support
Qualification
Getting to Hirtshals
Newsletter
Registration
Fee
What is included
Register for SBS
Participants
Cycling jersey
T-shirt
Route
Route
Download route
Ferries
Accommodation
Results
Follow the riders
Results 2022
Results 2017
Results 2013
Tales of SBS
Gallery
About us
Contact us
FĂ¼r Randonneuren
Anmeldung
Strecke
Ergebnisse
Informationen
Ukendt brugernavn/password
*
*
Facebook login
Husk mig
Glemt password
Opret profil
Log ind
Start number
Nom/Name
Prenom/Forenam
Country
1
2
3
4
5
6
Egense
Mariager
Ängelholm
Sätila
Lödöse
Brålanda
1
Ahlbeck
Torsten
Danmark
8.13
10.15
21.35
15.25
20.01
23.11
2
Akbarian
Hamid
USA
8.38
10.58
23.25
17.58
22.30
02.20
3
Alfert
Christian
Deutschland
7.49
9.32
20.33
15.18
18.52
22.29
4
Ammerlaan
Rob
Netherlands
8.13
10.15
21.35
15.25
20.01
23.50
5
Andersen
Bjarne Bergholt
Danmark
8.13
10.15
22.41
17.12
21.50
02.00
6
Baumgartner
Martin
Schweiz
8.13
9.58
19.59
13.47
17.34
20.37
7
Bergelius
Lars
Danmark
7.49
9.32
20.12
15.22
18.58
22.10
8
Bianchessi
Anneli
Sverige
7.49
9.32
19.57
15.06
18.52
22.29
9
Brudvik
Robert
USA
7.49
9.32
19.37
15.06
18.52
22.29
10
Bruus
Stig
Danmark
8.13
10.15
22.48
16.02
20.25
23.50
11
Buschardt
Jan
Danmark
8.13
10.15
21.33
15.48
20.40
01.10
12
Caudron
Ilse
Belgium
8.13
10.15
21.35
15.25
20.01
23.50
13
Christensen
Finn Just
Danmark
7.49
9.32
19.37
15.18
18.56
22.29
16
Dalbak
Robert
Norge
DNS
17
Eggermont
Lieven
Belgium
8.13
10.15
21.35
15.25
20
23.50
18
Elming
Søren
Danmark
8.38
10.52
23.25
DNF
22
Guédon
Franck
France
8.38
10.48
22.47
16.56
20.01
02.00
23
Guyot
Laetitia
France
8.13
10.15
21.35
15.25
20.01
23.50
24
Haberlah
Joerg
Netherlands
8.13
10.15
21.37
15.25
20.01
23.50
27
Hansen
Kjeld
Danmark
7.49
9.32
19.48
15.06
18.56
22.29
28
Hansson
Frank
Danmark
8.13
10.15
22.40
16.02
20.25
23.50
29
Hensing
Xander
Netherlands
7.49
9.32
19.59
14.33
18.45
22.55
30
Hynes
Durrin
Danmark
8.38
10.40
21.35
16.26
20.58
00.50
31
Håkansson
Ronnie
Danmark
7.49
9.32
20.12
15.20
18.56
22.29
33
Jönsson
Micael
Sverige
7.49
9.32
20.33
15.45
20.01
00.05
34
Klauck
Jörn
Deutschland
8.13
10.34
20.04
15.45
20.01
23.40
35
Lemire
Patrice
France
7.49
9.32
19.37
14.35
18.27
21.38
36
Mikkelsen
Mikael
Danmark
7.49
9.32
19.37
DNF
37
Moe
Leif-Petter
Norge
8.13
10.15
22.53
14.57
20.16
01.20
38
Morris
John
USA
8.38
10.58
23.25
15.55
20.39
01.20
40
Ostendorf
Stefan
Deutschland
7.49
9.32
20.33
15.36
20.38
00.30
41
Patrick
Christopher
Schweiz
DNS
42
Patzer
Michael
Deutschland
8.13
10.32
22.05
15.45
20.04
23.40
43
Pedersen
Johnnie
Danmark
7.49
9.42
22.06
15.58
20.42
00.20
44
Petersen
Tonny
Danmark
7.49
9.32
19.37
14.55
18.27
21.32
45
Pilgaard
Poul
Danmark
7.49
9.32
19.48
15.08
18.35
22.29
46
Pouliquen
Erwan
France
7.49
9.32
19.37
14.35
18.27
21.37
47
Rau
Manfred
Deutschland
8.38
10.48
23.25
DNF
48
Sabbatini
Giuseppe
Italia
9.27
12.07
02.03
DNF
49
Sandbekk
Bjørn
Norge
8.38
10.52
22.50
14.57
20.01
00.20
51
Steinmueller
Rolf
Deutschland
8.13
10.15
22.05
16.18
20.38
00.30
52
Sørensen
Morten Holme
Danmark
8.13
10.15
22.40
16.02
20.25
23.40
53
Trumann
Ole
Deutschland
7.49
9.32
19.37
13.47
17.02
20.34
Start number
Nom/Name
Prenom/Forenam
Country
7
8
9
10
11
12
Secret control
Sandefjord
Skien
Treungen
Evje
Kristiansand
1
Ahlbeck
Torsten
Danmark
15.52
DNF
2
Akbarian
Hamid
USA
18.29
02.30
15.12
?
23.37
3
Alfert
Christian
Deutschland
13.45
17.50
21.14
11.10
19.15
4
Ammerlaan
Rob
Netherlands
14.17
19.42
23.15
DNF
5
Andersen
Bjarne Bergholt
Danmark
15.52
20.05
23.38
11.59
17.24
21.16
6
Baumgartner
Martin
Schweiz
12.45
17.14
19.45
10.20
14.04
16.32
7
Bergelius
Lars
Danmark
14.22
15.33
21.38
11.15
19.30
8
Bianchessi
Anneli
Sverige
13.45
17.44
21.14
11.24
16.30
19.50
9
Brudvik
Robert
USA
13.45
17.47
21.14
11.24
19.50
10
Bruus
Stig
Danmark
15.31
19.40
22.50
11.47
16.49
19.57
11
Buschardt
Jan
Danmark
15.02
17.05
22.45
12.12
17.27
20.56
12
Caudron
Ilse
Belgium
15.19
19.19
22.38
10.59
15.27
19.10
13
Christensen
Finn Just
Danmark
13.45
17.45
21.14
10.50
16.10
18.46
16
Dalbak
Robert
Norge
17
Eggermont
Lieven
Belgium
15.19
19.29
21.38
10.09
15.27
19.10
18
Elming
Søren
Danmark
11.24
22
Guédon
Franck
France
15.52
20.05
23.38
10.59
15.27
21.35
23
Guyot
Laetitia
France
15.19
19.42
22.38
10.59
15.47
19.10
24
Haberlah
Joerg
Netherlands
15.17
19.42
23.15
11.24
19.15
27
Hansen
Kjeld
Danmark
13.45
17.45
21.14
10.50
14.24
17.32
28
Hansson
Frank
Danmark
15.31
19.40
22.50
11.47
16.49
19.57
29
Hensing
Xander
Netherlands
15.20
19.29
22.38
11.31
19.10
19.10
30
Hynes
Durrin
Danmark
15.07
19.38
22.28
11.02
17.10
20.11
31
Håkansson
Ronnie
Danmark
15.19
19.18
22.45
10.0
15.00
18.02
33
Jönsson
Micael
Sverige
14.38
19.10
22.45
11.20
16.45
20.15
34
Klauck
Jörn
Deutschland
15.06
19.29
22.45
12.04
17.04
20.35
35
Lemire
Patrice
France
15.33
17.25
19.55
10.50
14.35
17.32
36
Mikkelsen
Mikael
Danmark
37
Moe
Leif-Petter
Norge
DNF
38
Morris
John
USA
15.24
20.30
0.22
12.07
17.30
20.56
40
Ostendorf
Stefan
Deutschland
14.38
19.45
23.05
11.10
16.10
19.15
41
Patrick
Christopher
Schweiz
42
Patzer
Michael
Deutschland
15.06
19.29
22.45
12.04
17.04
20.35
43
Pedersen
Johnnie
Danmark
14.23
18.23
21.44
11.34
16.42
19.57
44
Petersen
Tonny
Danmark
13.32
17.25
19.55
10.50
14.55
17.32
45
Pilgaard
Poul
Danmark
13.45
17.49
20.45
10.50
14.54
17.32
46
Pouliquen
Erwan
France
13.33
17.25
19.55
10.50
14.35
17.32
47
Rau
Manfred
Deutschland
48
Sabbatini
Giuseppe
Italia
49
Sandbekk
Bjørn
Norge
14.50
19.03
22.34
11.57
17.28
21.10
51
Steinmueller
Rolf
Deutschland
15.23
19.54
23.05
11.44
17.15
20.37
52
Sørensen
Morten Holme
Danmark
15.31
19.47
22.45
11.47
16.36
19.57
53
Trumann
Ole
Deutschland
yes
16.25
19.10
10.14
17.32